Balıklarda ve İnsanlarda Boğazın İşlevi

Yemek borusundaki balıklarda ve insanlarda fonksiyon - İnsanlar ve aynı zamanda balık, bu dünyada var olan canlıların bir parçasıdır. Balıklar ve insanlar, yaşamlarını sürdürmek için bir enerji kaynağı olarak yiyeceğe de ihtiyaç duyarlar. Hem balık hem de insanlar tarafından yenen her tür yiyeceğin aynısı işlenir ve yiyecek süreci sindirim süreci olarak bilinir.

Sindirim süreci, besinleri bir enerji kaynağı olarak üretmek için gıdanın karmaşıktan basite değişim sürecidir. Hem hayvanlarda hem de insanlarda sindirim sorunları hakkında çok fazla konuştum. Sindirim problemlerini çok anlıyorsanız, elbette sindirim sistemine dahil olan organları zaten bilirsiniz.

Sindirim sistemine giren organlardan biri yemek borusudur. Sindirim sorunları hakkında zaten çok şey biliyorsanız, kesinlikle yemek borusu kelimesini zaten biliyorsunuzdur. Benim şu anki tartışmamın konusu, yemek borusunun işlevi, özellikle balıklarda yemek borusunun işlevi ve ayrıca insanlarda yemek borusunun işlevi ile ilgili.

Yemek borusunun balıkta işlevi

Yukarıdaki derlemede, içinde yer alan organlardan birinin açıkça belirtildiği belirtilmiştir.
sindirim sistemi yemek borusudur. Yemek borusu insan vücudunda ve balıkta. Yemek borusu insanlarda işlevini tartışmadan önce, ilk önce balıklarda yemek borusu işlevi hakkında konuştum. Hepimiz biliyoruz, balığın vücudunda bulunan sindirim sistemi ağız, yemek borusu, mide, bağırsaklar ve ayrıca anüsten oluşur.

Bu kanalların her birinin kendi işlevleri vardır. Balıkta bulunan sindirim sisteminin tüm işlevlerini tartışmayacağım, ancak sadece balık vücudunda bulunan yemek borusunun işlevini tartışacağım. Yemek borusuna ayrıca yiyeceklerin alınmasına yardımcı olmak için boru benzeri bir cisimde bulunan bir kanal olan yemek borusu da denir. Yemek borusundaki balıkların işlevi, balık tarafından tüketilen deniz suyunda, mide ve bağırsaklarda mevcut olduğunda azalmış seviyelerde tuz konsantrasyonuna neden olabilecek pasif difüzyon yoluyla tuzu emmeye yardımcı olmaktır.

Boğazın insanlarda işlevi

Yemek borusu sadece insan vücudunda değil aynı zamanda balıkta bulunur. Yukarıdakiler, yemek borusunun balıktaki işlevi hakkında açıklanmışsa, şimdi insanlarda yemek borusunun işlevi hakkında konuşuyorum. Yukarıda, yemek borusunun sindirim sisteminde bulunan kanallardan biri olduğunu söyledim. Yemek borusunun insanlarda işlevi, daha sonraki işlemler için mideye kanalize edilecek partiküllerin parçalanması şeklinde olan ağızda işlenmiş gıdaları kanalize etmektir veya basit bir partiküle dönüştürülür.

Comments