Güneş Sistemi Düzenlemesi

Güneş sistemi düzenlemesi - Güneş sistemi ve güneş sisteminin düzenlenmesi hakkında daha fazla tartışmadan önce, öncelikle güneş sisteminin anlaşılmasını tartışacağım. Güneş sisteminin anlaşılması gökyüzünde güneşin etrafında dönen cisimlerin düzenlenmesidir, çünkü burada güneş merkezidir. Böylece gökyüzünde bulunan ve güneşi çevreleyen tüm nesnelerin güneş sistemi olarak adlandırıldığı söylenebilir.

Güneş sistemi olarak adlandırılan gök cisimleri, gezegenleri, ayları, kuyruklu yıldızları, asteroitleri ve göktaşlarını içerir. Tüm bu gök cisimleri, güneşi kalıcı olarak daire içine alır. Bir zamanlar güneş sisteminin anlaşılmasından haberdar olduktan sonra tek bilmeniz gereken güneş sistemi ve güneş sisteminin düzenlenmesidir. Güneş sisteminin sistemi nedir? Bu yazıda aynı cevabı bulalım.

Güneş sistemi

Güneş sistemi Güneş sistemi Samanyolu galaksisinde yer almaktadır, çünkü Praha'da düzenlenen uluslararası dernekler birliğinde genel kurul toplantısı yapıldı, tam olarak Ağustos 2006'da, güneş sisteminde sekiz gezegen varsa belirlendi. Bu durumda bir gezegenin 1930'da Pluto olarak tekrar keşfedilmesine rağmen, Pluto güneş sistemindeki gezegenlerden biri olarak listelenemez, çünkü Pluto bir gezegenin gereksinimlerini tam olarak karşılamıyor. 

Yukarıdaki açıklamadan, genel bir oturumun düzenlenmesi, güneş sisteminde sadece sekiz gezegen olup olmadığı tespit edildi. Aşağıdaki açıklamada, güneş sisteminin düzenini açıklayacağım. Güneş sisteminin düzenlenmesi hakkında daha fazla bilginiz yoksa, özellikle güneş sisteminin düzenlenmesiyle ilgili malzemeyi güneş sistemi bilginize eklemek için bu yazıyı okumalısınız.

Güneş sisteminin düzenlenmesi

Güneş sisteminin düzenlenmesi bir güneş, sekiz gezegen ve ayrıca doğal uydular ve asteroitler, meteorlar gibi diğer gök cisimlerinin yanı sıra güneşe katılan kuyruklu yıldızlardan oluşur. Güneş sistemindeki güneş, güneş sisteminin tüm üyeleri tarafından çevrelenmesi için merkez olarak kullanılır. Güneş sisteminin veya göksel cismin güneşin etrafında dolaştığı yola yörünge denir.

Güneş kendi ışığını yayan güneş sisteminin kurucu bir üyesidir. Güneş dünyaya en yakın yıldızdır. Güneşin çekirdeğindeki sıcaklık yaklaşık 35.000.000 ⁰C arasındadır ve güneşin kenarında sıcaklık sadece 6000⁰C arasındadır. Matahari, batıdan doğuya taşınan ekseni üzerinde dönmektedir. Diğer güneş üyeleri gezegendir. Gezegen, gökyüzünde kendi ışığını yaramayan bir nesnedir. Güneş sisteminin düzeninde önceden belirlenmiş 8 gezegen vardır.

Comments