Memelilerde ve Omurgasızlarda Sindirim Sistemi

Memelilerdeki ve omurgasızlardaki sindirim sistemi - Canlılar sorunu hakkında konuşmak, tartışılacak çok şey var ve bunlardan biri de sindirim sorunları. Sindirim kendisi gıda ile ilgilidir. İnsan, hayvan veya bitkinin yiyeceğe ihtiyacı olup olmadığını her canlıda zaten biliyoruz. Çünkü canlılar tarafından yenen her yiyecek, enerji kaynağı olarak kullanılmak üzere beslenmeye ya da beslenmeye dönüşür. Bu enerji kaynağı canlıların hayatta kalmasını sağlayacak.

Gıdayı beslenmeye ya da beslenmeye değiştirme sürecine sindirim süreci denir. Bu nedenle, yeme aktiviteleri yapan her canlıda, yalnızca sindirim sürecini yaşayan insanlar değil, aynı zamanda yiyen her türlü canlı türü de, vücutta sindirim sürecini deneyimleyebilir. Sindirim sistemi ile ilgili olarak insanlarda problemler sıklıkla tartışılmış olabilir, bu yüzden bu yazıdaki hayvanlarda sindirim sistemi hakkında tartışacağım. Bununla birlikte, sadece memelilere ve omurgasız hayvanlara ayrılmıştır.

Memelilerde sindirim sistemi

Sindirim sistemi, hala pürüzlendirilmiş veya püresi alınacak ve daha sonra vücut tarafından zarar görmüş besin maddelerine veya besin maddelerine dönüşen büyük gıdaları değiştirme işlemidir.
Sindirim sisteminin anlaşılması, insanlarda sindirim sistemi veya hayvanlarda sindirim sistemi olsun aynıdır, sadece sindirim sisteminin küçük bir farkı olabilir. Çünkü şimdi tartıştığımız şey, memelilerdeki ve omurgasızlardaki sindirim sistemi olduğundan, memelilerdeki ve omurgasız hayvanlardaki sindirim sistemi hakkında bilgi vereceğim. Ama önce tartışacağım şey, memelilerdeki sindirim sistemi.

Genel olarak, memelilerde meydana gelen sindirim sistemi, insanlarda sindirim sisteminden çok farklı değildir. Memelilerde ve insanlarda sindirim sistemini ayırt eden şey yalnızca düzenekte ve ayrıca diş şeklinde ve midenin yapısındadır. Fakat aynı şey ağız organından başlar ve anüs veya boşalmada son bulur.

Omurgasız hayvanlarda sindirim sistemi

Yukarıdaki açıklamada, memelilerde sindirim sistemi hakkında, şimdi omurgasız hayvanlarda sindirim sisteminin sadece bir açıklaması açıklanmıştır. Omurgasız hayvanlarda sindirim sistemi, sadece bir deliğe sahip olan veya ağızdan anusa kadar olan bir sindirim sistemine sahip olan gastrovasküler denilen bir boşluktur.

Omurgasız hayvanlar, yediği tüm yiyecek türlerini çözmek için çeşitli sindirim sistemlerinden gelişme yaşarlar. Bu omurgasız hayvanlar, hücre içi ve hücre dışı sindirim sistemlerini kullanan tek bir hayvan türü olarak sınıflandırılmıştır.

Comments